San Diego Junior Theatre Student Area

Cast and Crew Lists

Production:  The Wiz AMT Jr Camp
Director:  Allison Spratt Pearce
Notes:  Callbacks for The Wiz AMT Jr will be Monday, June 9 from 5-7pm in room 102 of the Casa del Prado classroom building.Everyione is called to the callbacks.

Camp for the Wiz AMT Jr will be held at Roosevelt Middle School from Monday, July 7 through Friday, July 18 from 8:45am-2:45pm.Thanks to all who auditioned!
Roll/Castmember Names:  THE WIZ Cast List
Aunt Em “ Simran Deokule
Toto “ Jordan Goring
Dorothy “ Camille Fundingsland
Uncle Henry “ Tony Cabauatan
Tornado “ Elijah Kedziora, Sophia Bourche, Grace Asaro
Munchkins “
1 “ Mary Epperson
2 “ Naomi Deokule
3 “ Imahni King-Murillo
4 “ Tony Cabauatan
5 “ Tali Peled
Addaperle “ Emma Rasse
Yellow Brick Road “ Jordan Anachini, Arielle Powell, Angelie Walker
Scarecrow “ Jake Goldfarb
Mouse 1 “ Mary Epperson
Mouse 2 “ Grace Asaro
Tinman “ Sebastian Mellen
Lion “ Brendan Dallaire
Gatekeeper “ Imahni King-Murillo
The Wiz “ David Coffey
Evillene “ Maia Larom
Messenger “ Elijah Kedziora
Winged Monkey “ Emily Ince
Glinda “ Maggie Brown
Citizen 2 “ Emily Ince
Citizen 3 “ Jordan Goring

Thanks for auditioning.

Position/Crewmember Names: 
Posted Thursday, May 8, 2014

Production:  Wind and the WIllows AAC Jr Camp
Director:  Jason Maddy
Notes:  Wind and the Willows AAC Jr Camp will be held at Roosevelt Middle School from Monday, July 21 through Friday August 1 from 8:45am-2:45pm.
Specific roles will be assigned on the first day of camp.Thanks to all who auditioned!
Roll/Castmember Names:  Nathan Cooper
Toria Tolley
Jennifer Burch
Leah Cavaliere
Emma Spencer
Sophie McCormick
Karina Johnson
Samantha Dans
Elizabeth Faulkner
Isabelle Polsfuss
Madeleine Considine
Rile Grant

Thanks for auditioning.

Position/Crewmember Names: 
Posted Thursday, May 8, 2014

Production:  Pride & Prejudice AAC Camp
Director:  Jason Heil
Notes:  Callbacks for Pride & Prejudice AAC Camp will be Tuesday, May 20 from 6-8pm in room 102 of the Casa del Prado classroom building.Everyone is called to the callback.

Camp will be held at Roosevelt Middle School from Monday, August 4 through Friday, August 15 from 8:45am-2:45pm.Thanks to everyone who auditioned!
Roll/Castmember Names:  Male Roles:
Mr. Bennet “ Nick Asaro
Bingley “ Kaari McBride
Darcy “ Isaac Brieske
Sir Lucas “ Lane Palhegyi
Collins “ Hunter Katz
Wickham “ Mark Barahura
Mr. Gardiner “ Lane Palhegyi
Colonel Fitzwilliam “ Anton Mabey

Female Roles:
Mrs. Bennet “ Lauren Clark
Jane “ Emma Wineman
Elizabeth “ Shelby Myrman
Mary “ Savannah Welch
Kitty “ Lola Maniaci
Lydia “ Danielle Balmat
Miss Bingley “ Maddy Williams
Charlotte “ Hanna Samson
Mrs. Gardiner “ Charly Montgomery
Lady Catherine “ Vivian Casillas
Housekeeper “ Kelly Scheurer

Thanks for auditioning.

Position/Crewmember Names: 
Posted Thursday, May 8, 2014

Production:  JT on Tour
Director:  Rayme Sciaroni
Notes:  The first rehearsal is on Monday, July 28 at 6pm in room 103.
Roll/Castmember Names:  Maddy Ringer
Ruby Ross
Olivia D'Angelo
Emory Campen
Luke Garbacz
Abby DeSpain
Jacob Rodebaugh
Mark Barahura
Matthew Garbacz
Sofia Bourche
Vivian Casillas
Maxine Sutton
Azriel Almera
Trystan Colburn
Sonia Halle
Colette Huber
Jordan Anichini
Chase Anichini
Emily Ince
Hanna Samson
Luke Ruggiero
Maggie Brown
Gina Barba
Connor Marsh
Emma Wineman
Lilith Freund
Maia Larom
Eliana Bazzo
Pierre Cozic
Nathan Cooper
Nicole Sallazzo
Gavin Hamby
Camille Fundingsland
Brendan Dallaire
Natasha Partnoy
Casey Purlia Johnson
Zoe Trudeau
Hunter Katz
Austin Katz
Luke Barbarita
CJ Rabine
Olivia Wiese
Katy Titus
Isabelle Pickering
Michaela Griffin
Jazzley Genovese
Erin Longerbone
Natalie Lusitana
Lexi Blake
Maddy Williams
Shayne Cole
Hailey O'Toole
Fiona Beyrle
Julia Dawson
Danielle Dawson
Kathryn Dawson
Nora Joyce
Brenna Fineman
Brooke Henderson
Angelie Walker
Teia Shannon
Alexandra Adsit
Angelus Almera
Anya Price

Thanks for auditioning.

Position/Crewmember Names: 
Posted Friday, June 13, 2014